IRG4BC20S
IRG4BC20S International Rectifier
info-tirg4bc20s.pdf
Виробник: International Rectifier
Transistor IGBT ; 600V; 20V; 19A; 38A; 60W; 3,0V~6,0V; 40nC; -55°C~150°C;   IRG4BC20S TIRG4bc20s
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 20 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 19A TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.6V @ 15V, 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Td (on/off) @ 25°C: 27ns/540ns, Switching Energy: 120µJ (on), 2.05mJ (off), Test Condition: 480V, 10A, 50Ohm, 15V, Gate Charge: 27 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 19 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 38 A, Power - Max: 60 W.
Інші пропозиції IRG4BC20S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRG4BC20S IRG4BC20S Виробник : Infineon Technologies Infineon-IRG4BC20S-DataSheet-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d462533600a40153563f6eb42263 Description: IGBT 600V 19A TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.6V @ 15V, 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Td (on/off) @ 25°C: 27ns/540ns
Switching Energy: 120µJ (on), 2.05mJ (off)
Test Condition: 480V, 10A, 50Ohm, 15V
Gate Charge: 27 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 19 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 38 A
Power - Max: 60 W