IRG4BC30FD-S
IRG4BC30FD-S
Infineon-IRG4BC30FD-S-DataSheet-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d462533600a40153563fafdd2273
Код товару: 27023
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Транзистори > IGBT
товару немає в наявності
Ціна
IRG4BC30FD-S IRG4BC30FD-S Виробник : International Rectifier info-tirg4bc30fd-s.pdf Transistor IGBT ; 600V; 20V; 31A; 120A; 100W; 3,0V~6,0V; 77nC; -55°C~150°C;   IRG4BC30FD-S TIRG4bc30fd-s
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 17 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
IRG4BC30FD-S IRG4BC30FD-S Виробник : Infineon Technologies Infineon-IRG4BC30FD-S-DataSheet-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d462533600a40153563fafdd2273 Description: IGBT 600V 31A 100W D2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 42 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 17A
Supplier Device Package: D2PAK
Td (on/off) @ 25°C: 42ns/230ns
Switching Energy: 630µJ (on), 1.39mJ (off)
Test Condition: 480V, 17A, 23Ohm, 15V
Gate Charge: 51 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 31 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 100 W