IRG4BC30K
IRG4BC30K International Rectifier
info-tirg4bc30k.pdf
Виробник: International Rectifier
Transistor IGBT ; 600V; 20V; 28A; 58A; 100W; 3,0V~6,0V; 100nC; -55°C~150°C;   IRG4BC30K TIRG4bc30k
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 10 шт:
Написати відгук
Description: IGBT 600V 28A TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.7V @ 15V, 16A, Supplier Device Package: TO-220AB, Td (on/off) @ 25°C: 26ns/130ns, Switching Energy: 360µJ (on), 510µJ (off), Test Condition: 480V, 16A, 23Ohm, 15V, Gate Charge: 67 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 28 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 58 A, Power - Max: 100 W.
Інші пропозиції IRG4BC30K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRG4BC30K IRG4BC30K Виробник : Infineon Technologies Infineon-IRG4BC30K-DataSheet-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d462533600a40153563fd5fc227d Description: IGBT 600V 28A TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.7V @ 15V, 16A
Supplier Device Package: TO-220AB
Td (on/off) @ 25°C: 26ns/130ns
Switching Energy: 360µJ (on), 510µJ (off)
Test Condition: 480V, 16A, 23Ohm, 15V
Gate Charge: 67 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 28 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 58 A
Power - Max: 100 W