IRG4BC40UPBF
IRG4BC40UPBF ROCHESTER ELECTRONICS
IRSDS11005-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: ROCHESTER ELECTRONICS
Description: ROCHESTER ELECTRONICS - IRG4BC40UPBF - IRG4BC40 DISCRETE IGBT WITHOUT ANTI-PAR
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: TBC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: TBC
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 151 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 143
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 40A TO-220AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Td (on/off) @ 25°C: 34ns/110ns, Switching Energy: 320µJ (on), 350µJ (off), Test Condition: 480V, 20A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 150 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 40 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A, Power - Max: 160 W.
Інші пропозиції IRG4BC40UPBF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRG4BC40UPBF IRG4BC40UPBF Виробник : Infineon Technologies infineon-irg4bc40u-datasheet-v01_00-en.pdf Trans IGBT Chip N-CH 600V 40A 160W 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
на замовлення 32 шт:
товару немає в наявності
IRG4BC40UPBF IRG4BC40UPBF Виробник : International Rectifier IRSDS11005-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IGBT 600V 40A TO-220AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Td (on/off) @ 25°C: 34ns/110ns
Switching Energy: 320µJ (on), 350µJ (off)
Test Condition: 480V, 20A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 150 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A
Power - Max: 160 W
товару немає в наявності
IRG4BC40UPBF IRG4BC40UPBF Виробник : Infineon Technologies irg4bc40upbf.pdf?fileId=5546d462533600a4015356433c83229e Description: IGBT 600V 40A TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Input Type: Standard
Td (on/off) @ 25°C: 34ns/110ns
Gate Charge: 100 nC
Power - Max: 160 W
IRG4BC40UPBF IRG4BC40UPBF Виробник : Infineon Technologies Infineon_IRG4BC40U_DataSheet_v01_00_EN-1228577.pdf IGBT Transistors 600V UltraFast 8-60kHz