IRG4BC40W-LPBF
IRG4BC40W-LPBF Infineon / IR
Infineon-IRG4BC40Wx-DataSheet-v01_00-EN-1228400.pdf
Виробник: Infineon / IR
IGBT Transistors 600V Warp 60-150kHz
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 40A TO-262, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 20A, Supplier Device Package: TO-262, Td (on/off) @ 25°C: 27ns/100ns, Switching Energy: 110µJ (on), 230µJ (off), Test Condition: 480V, 20A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 98 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 40 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A, Power - Max: 160 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRG4BC40W-LPBF IRG4BC40W-LPBF Виробник : International Rectifier irg4bc40wspbf.pdf?fileId=5546d462533600a4015356434e5622a2 Description: IGBT 600V 40A TO-262
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 20A
Supplier Device Package: TO-262
Td (on/off) @ 25°C: 27ns/100ns
Switching Energy: 110µJ (on), 230µJ (off)
Test Condition: 480V, 20A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 98 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A
Power - Max: 160 W
на замовлення 16 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 16
IRG4BC40W-LPBF Виробник : International Rectifier HiRel Products irg4bc40wspbf.pdf?fileId=5546d462533600a4015356434e5622a2 Trans IGBT Chip N-CH 600V 40A 160W 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Мінімальне замовлення: 158
IRG4BC40W-LPBF IRG4BC40W-LPBF Виробник : INFINEON 699523.pdf Description: INFINEON - IRG4BC40W-LPBF - IGBT, N-Kanal, 40 A, 2.36 V, 160 W, 600 V, TO-262, 3 Pin(s)