IRG4BC40W-S
IRG4BC40W-S International Rectifier
info-tirg4bc40w-s.pdf
Виробник: International Rectifier
Код виробника: IRG4BC40W-S RoHS 40A; 600V; 160W; IGBT Transistors
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 5 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 40A 160W D2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 20A, Supplier Device Package: D2PAK, Td (on/off) @ 25°C: 27ns/100ns, Switching Energy: 110µJ (on), 230µJ (off), Test Condition: 480V, 20A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 98 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 40 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A, Power - Max: 160 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRG4BC40W-S Виробник : International Rectifier irg4bc40ws.pdf 40A; 600V; 160W; IGBT   IRG4BC40W-S TIRG4bc40w-s
кількість в упаковці: 2 шт
на замовлення 5 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
IRG4BC40W-S IRG4BC40W-S Виробник : Infineon Technologies irg4bc40ws.pdf Description: IGBT 600V 40A 160W D2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 20A
Supplier Device Package: D2PAK
Td (on/off) @ 25°C: 27ns/100ns
Switching Energy: 110µJ (on), 230µJ (off)
Test Condition: 480V, 20A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 98 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A
Power - Max: 160 W