IRG4BH20K-S
IRG4BH20K-S International Rectifier
info-tirg4bh20k-s.pdf
Виробник: International Rectifier
Код виробника: IRG4BH20K-S RoHS Transistor IGBT ; 1200V; 20V; 11A; 22A; 60W; 3,5V~6,5V; 43nC; -55°C~150°C; Transistors
кількість в упаковці: 50 шт
на замовлення 11 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 1200V 11A D2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 4.3V @ 15V, 5A, Supplier Device Package: D2PAK, Td (on/off) @ 25°C: 23ns/93ns, Switching Energy: 450µJ (on), 440µJ (off), Test Condition: 960V, 5A, 50Ohm, 15V, Gate Charge: 28 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 11 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 22 A, Power - Max: 60 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRG4BH20K-S Виробник : International Rectifier Infineon-IRG4BH20K-S-DataSheet-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d462533600a4015356435f0322a7 Transistor IGBT ; 1200V; 20V; 11A; 22A; 60W; 3,5V~6,5V; 43nC; -55°C~150°C;   IRG4BH20K-S TIRG4bh20k-s
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 11 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
IRG4BH20K-S IRG4BH20K-S Виробник : Infineon Technologies Infineon-IRG4BH20K-S-DataSheet-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d462533600a4015356435f0322a7 Description: IGBT 1200V 11A D2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 4.3V @ 15V, 5A
Supplier Device Package: D2PAK
Td (on/off) @ 25°C: 23ns/93ns
Switching Energy: 450µJ (on), 440µJ (off)
Test Condition: 960V, 5A, 50Ohm, 15V
Gate Charge: 28 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 11 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 22 A
Power - Max: 60 W