IRM-01-15S
IRM-01-15S MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf IRM-01-DTE.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: PCB AC/DC converters
Description: Converter: AC/DC; 1W; Uin: 85÷305VAC,120÷430VDC; Uout: 15VDC; OUT: 1
Type of converter: AC/DC
Power: 1W
Input voltage: 85...305V AC; 120...430V DC
Output voltage: 15V DC
Output current: 67mA
Number of outputs: 1
Efficiency: 75%
Manufacturer series: IRM-01
Body dimensions: 33.7x22.2x16mm
Mounting: PCB
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...85°C
Power consumption without load: <0.1W
Electrical connection: SMD
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 34 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - IRM-01-15S - AC/DC-Netzteil für Leiterplattenmontage, ITE, 1 Ausgang, 1 W, 15 VDC, 67 mA, tariffCode: 85044030, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Höhe: 16mm, Tiefe: 33.7mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 305V AC, Breite: 22.2mm, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: IRM-01 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 67mA, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 1W, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRM-01-15S IRM-01-15S Виробник : MEAN WELL USA Inc. IRM-01-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 1W
Package / Case: 24-SMD Module, 14 Leads
Size / Dimension: 1.33" L x 0.87" W x 0.63" H (33.7mm x 22.2mm x 16.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 75%
Current - Output (Max): 67mA
Voltage - Output 1: 15V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 94 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
IRM-01-15S IRM-01-15S Виробник : MEAN WELL IRM-01-spec.pdf Power Supplies - Board Mount 1W 15V 67mA 85-305Vin SMT Encap
на замовлення 11 шт:
IRM-01-15S IRM-01-15S Виробник : Mean-Well USA, Inc. irm01spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 0.067A 1W 14-Pin SMD Module
на замовлення 34 шт:
Мінімальне замовлення: 23
IRM-01-15S IRM-01-15S Виробник : MEAN WELL 2547881.pdf Description: MEAN WELL - IRM-01-15S - AC/DC-Netzteil für Leiterplattenmontage, ITE, 1 Ausgang, 1 W, 15 VDC, 67 mA
tariffCode: 85044030
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Höhe: 16mm
Tiefe: 33.7mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 305V AC
Breite: 22.2mm
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: IRM-01 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 67mA
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 1W