IRM-03-12S
IRM-03-12S MEAN WELL USA Inc.
IRM-03-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 3W
Packaging: Tube
Features: Universal Input
Package / Case: 26-SMD Module, 14 Leads
Size / Dimension: 1.46" L x 0.94" W x 0.63" H (37.0mm x 24.0mm x 16.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 78%
Current - Output (Max): 250mA
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 360 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - IRM-03-12S - AC/DC-Netzteil für Leiterplattenmontage, ITE, 1 Ausgang, 3 W, 12 VDC, 250 mA, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Höhe: 16mm, Tiefe: 37mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 24mm, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: IRM-03 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 250mA, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 3W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRM-03-12S IRM-03-12S Виробник : MEAN WELL IRM-03-spec.pdf Power Supplies - Board Mount 85-305Vac 12Vout 250mA 3W SMT mnt
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Converter: AC/DC; 3W; Uin: 85÷305VAC; 12VDC; Iout: 250mA; OUT: 1; 78%
Output voltage: 12V DC
Mounting: PCB
Caution!: rated parameters obtained at full load
Electrical connection: SMD
Operating temperature: -30...85°C
Body dimensions: 37x24x16mm
Power consumption without load: <0.1W
Output current: 0.25A
Number of outputs: 1
Power: 3W
Efficiency: 78%
Input voltage: 85...305V AC
Type of converter: AC/DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Manufacturer series: IRM-03
на замовлення 14 шт:
Мінімальне замовлення: 2
IRM-03-12S IRM-03-12S Виробник : Mean-Well USA, Inc. irm03spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 0.25A 3W 14-Pin SMD Module
на замовлення 174 шт:
Мінімальне замовлення: 21
IRM-03-12S IRM-03-12S Виробник : MEAN WELL 2864624.pdf Description: MEAN WELL - IRM-03-12S - AC/DC-Netzteil für Leiterplattenmontage, ITE, 1 Ausgang, 3 W, 12 VDC, 250 mA
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Höhe: 16mm
Tiefe: 37mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Breite: 24mm
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: IRM-03 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 250mA
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 3W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
IRM-03-12S Виробник : MEAN WELL IRM-03-spec.pdf AC-DC module-type; power supply; 3W; 12V; 0.25A; SMD; dimensions: 37x24x16mm; weight: 0.026 kg IRM-03-12S Mean Well Power supply ZA IRM-03-12S
кількість в упаковці: 2 шт
на замовлення 3 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
IRM-03-12S IRM-03-12S Виробник : MEAN WELL IRM-03-spec.pdf AC/DC, 3W, Вхід: 85-305VAC/120-430VDC, Вихід: 12V/0.250A, розміри 37x24x16 мм, -30...+85 C, SMD Група товару: AC-DC-перетворювачі для монтажу на друковану плату Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
IRM-03-12S IRM-03-12S Виробник : MEAN WELL IRM-03-spec.pdf AC/DC, 3W, Вхід: 85-305VAC/120-430VDC, Вихід: 12V/0.250A, розміри 37x24x16 мм, -30...+85 C, SMD Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт