IRM-60-24ST
IRM-60-24ST MEAN WELL
IRM-60-DTE.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 60W; 24VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 60W
Output voltage: 24V DC
Output current: 2.5A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 109x52x33.5mm
Manufacturer series: IRM-60
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Mounting: on panel
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Efficiency: 90%
Supply voltage: 85...264V AC
Power consumption without load: <0.1W
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 387 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - IRM-60-24ST - AC/DC-NETZTEIL, 24V, 2.5A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: IRM-60 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 60W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IRM-60-24ST IRM-60-24ST Виробник : MEAN WELL USA Inc. IRM-60-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 60W
Packaging: Box
Power (Watts): 60W
Features: Universal Input
Size / Dimension: 4.29" L x 2.05" W x 1.32" H (109.0mm x 52.0mm x 33.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 2.5 A
на замовлення 1391 шт:
Кількість Ціна
IRM-60-24ST IRM-60-24ST Виробник : Mean-Well USA, Inc. irm60spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 2.5A 60W 6-Pin
на замовлення 741 шт:
Мінімальне замовлення: 9
на замовлення 396 шт:
Мінімальне замовлення: 8
на замовлення 741 шт:
IRM-60-24ST Виробник : MEAN WELL 2864636.pdf Description: MEAN WELL - IRM-60-24ST - AC/DC-NETZTEIL, 24V, 2.5A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: IRM-60 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 60W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 558 шт:
товару немає в наявності
IRM-60-24ST IRM-60-24ST Виробник : MEAN WELL IRM-60-SPEC.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 85-305VAC/120-430VDC, Вихід: 24V/2.5A, 109x52x33.5 мм, -30...+70 С, Screw terminal style Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
IRM-60-24ST IRM-60-24ST Виробник : MEAN WELL IRM-60-SPEC.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 85-305VAC/120-430VDC, Вихід: 24V/2.5A, 109x52x33.5 мм, -30...+70 С, Screw terminal style Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт