IRM-90-12ST
IRM-90-spec.pdf
Код товару: 188273
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Блоки та елементи живлення > DC / DC перетворювачі
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 80W; 12VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 80W
Output voltage: 12V DC
Output current: 6.7A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 109x52x33.5mm
Manufacturer series: IRM-90
Operating temperature: -30...80°C
Electrical connection: terminal block
Mounting: on panel
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Efficiency: 92%
Supply voltage: 80...305V AC; 113...431V DC
Power consumption without load: <0.2W
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 37 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
IRM-90-12ST IRM-90-12ST Виробник : MEAN WELL IRM-90-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 80.4W 12V 6.7A Screw Terminal
на замовлення 368 шт:
Кількість Ціна
IRM-90-12ST IRM-90-12ST Виробник : Mean-Well USA, Inc. irm90spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 7.37A 88.4W 6-Pin Carton
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 260 шт:
Мінімальне замовлення: 5
IRM-90-12ST IRM-90-12ST Виробник : MEAN WELL 3111185.pdf Description: MEAN WELL - IRM-90-12ST - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 113 bis 431VDC, ITE, 1 Ausgänge, 80.4 W, 12 VDC, 6.7 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: IRM-90 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 80.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
товару немає в наявності
IRM-90-12ST IRM-90-12ST Виробник : MEAN WELL IRM-90-spec.pdf AC/DC, 80.4W, Вхід: 80-305VAC/113-431VDC, Вихід: 12V/6.7A, розміри 109x52x33.5 мм, -30...+80 С, Screw terminal style Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
IRM-90-12ST IRM-90-12ST Виробник : MEAN WELL IRM-90-spec.pdf AC/DC, 80.4W, Вхід: 80-305VAC/113-431VDC, Вихід: 12V/6.7A, розміри 109x52x33.5 мм, -30...+80 С, Screw terminal style Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
IRM-90-12ST IRM-90-12ST Виробник : MEAN WELL USA Inc. IRM-90-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 80W
Packaging: Box
Power (Watts): 80W (88W Forced Air)
Features: Universal Input
Size / Dimension: 4.29" L x 2.05" W x 1.32" H (109.0mm x 52.0mm x 33.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 305 VAC, 113 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 6.7 A