IT-P-2P-35H(11)
IT-P-2P-35H(11) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER 2POS 12MM
Packaging: Tray
Connector Type: Interposer
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 60A per Contact
Mounting Type: Stacking
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.472" (12.00mm)
Contact Finish - Mating: Silver
Contact Finish Thickness - Mating: 200.0µin (5.08µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Insulation Height: 0.787" (19.99mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER 2POS 12MM, Packaging: Tray, Connector Type: Interposer, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 60A per Contact, Mounting Type: Stacking, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.472" (12.00mm), Contact Finish - Mating: Silver, Contact Finish Thickness - Mating: 200.0µin (5.08µm), Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Insulation Height: 0.787" (19.99mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IT-P-2P-35H(11) IT-P-2P-35H(11) Виробник : Hirose Connector IT_P_2P_35H_11__CL0636_0602_2_11_2DDrawing_0000950975.pdf Power to the Board BtB Interposer 2C 35mm Height