Продукція > IXG > IXGP15N120C
IXGP15N120C
Виробник:
IGBT 1200V 30A 200W TO220AB Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис IXGP15N120C
Description: IGBT 1200V 30A TO-220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.8V @ 15V, 15A, Supplier Device Package: TO-220-3, Td (on/off) @ 25°C: 25ns/150ns, Switching Energy: 1.05mJ (off), Test Condition: 960V, 15A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 86 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 30 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A, Power - Max: 200 W.
Інші пропозиції IXGP15N120C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IXGP15N120C Виробник : IXYS Description: IGBT 1200V 30A TO-220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.8V @ 15V, 15A
Supplier Device Package: TO-220-3
Td (on/off) @ 25°C: 25ns/150ns
Switching Energy: 1.05mJ (off)
Test Condition: 960V, 15A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 86 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 30 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A
Power - Max: 200 W