Продукція > IXYS > IXGR40N60C
IXGR40N60C
IXGR40N60C IXYS
Виробник: IXYS
Description: IGBT 600V 75A ISOPLUS247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.7V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: ISOPLUS247™
Td (on/off) @ 25°C: 25ns/100ns
Switching Energy: 850µJ (off)
Test Condition: 480V, 40A, 4.7Ohm, 15V
Gate Charge: 116 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 75 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A
Power - Max: 200 W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис IXGR40N60C IXYS
Description: IGBT 600V 75A ISOPLUS247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.7V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: ISOPLUS247™, Td (on/off) @ 25°C: 25ns/100ns, Switching Energy: 850µJ (off), Test Condition: 480V, 40A, 4.7Ohm, 15V, Gate Charge: 116 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 75 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A, Power - Max: 200 W.
Інші пропозиції IXGR40N60C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IXGR40N60C Виробник : IXYS ixys_98803-1547334.pdf IGBT Transistors 75 Amps 600V 2.5 Rds