Продукція > IXYS > IXRFSM12N100
IXRFSM12N100
IXRFSM12N100 IXYS
IXRFSM12N100_datasheet-1146935.pdf
Виробник: IXYS
RF MOSFET Transistors SMPD RF Power MOSFET
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 1000V 12A 16SMPD, Packaging: Tube, Package / Case: 16-BESOP (0.790", 20.11mm Width), 15 Leads, Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.05Ohm @ 6A, 15V, Power Dissipation (Max): 940W, Vgs(th) (Max) @ Id: 5.5V @ 250µA, Supplier Device Package: 16-SMPD, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1000 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 77 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2875 pF @ 800 V.
Інші пропозиції IXRFSM12N100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IXRFSM12N100 IXRFSM12N100 Виробник : IXYS-RF Description: MOSFET N-CH 1000V 12A 16SMPD
Packaging: Tube
Package / Case: 16-BESOP (0.790", 20.11mm Width), 15 Leads, Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.05Ohm @ 6A, 15V
Power Dissipation (Max): 940W
Vgs(th) (Max) @ Id: 5.5V @ 250µA
Supplier Device Package: 16-SMPD
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1000 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 77 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2875 pF @ 800 V