J115F11A12VDCS6.9
J115F11A12VDCS6.9 CIT Relay and Switch
Relay-J115F1.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Approval Agency: cURus, TUV
Load - Max Switching: 9600VA, 1120W
на замовлення 3337 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, TUV, Load - Max Switching: 9600VA, 1120W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
J115F11A12VDCS6.9 Виробник : CIT Relay & Switch Relay-J115F1.pdf ELECTROMECHANICAL RELAY, 31.7 X 26.9 X 20.3 MM, MAXIMUM SWITCHING CURRENT 40A