J1MAC-12XLS
J1MAC-12XLS TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=J1MAC-12XLS&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 24 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Hermetically
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 115VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 0.63 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC
Operate Time: 2 ms
Release Time: 2 ms
Grade: Military
Part Status: Active
Qualification: MIL-R-39016/7
Load - Max Switching: 115VA, 28W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 24 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Hermetically, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 115VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 0.63 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 2 ms, Release Time: 2 ms, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-R-39016/7, Load - Max Switching: 115VA, 28W.
Інші пропозиції J1MAC-12XLS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
J1MAC-12XLS J1MAC-12XLS Виробник : TE Connectivity / CII DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=J1MAC-12XLS&DocType=DS&DocLang=English Industrial Relays 12V Micro Min Relay 1 Form C (SPDT) 1 CO