Продукція > JST > J21DF-16V-KX-L
J21DF-16V-KX-L
J21DF-16V-KX-L JST
JFA.pdf
Виробник: JST
Category: Raster signal connectors 2,50mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 16; J2000; 4.6A; 250V
Manufacturer series: J2000
Kind of connector: female
Mechanical mounting: for cable
Type of connector: wire-wire/PCB
Connector: plug
Polarisation: X
Contacts pitch: 2.5mm
Current rating: 4.6A
Number of pins: 16
Rated voltage: 0.25kV
Connector pinout layout: 2x8
на замовлення 690 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT HSG 16POS 2.50MM, Features: Polarizing Key, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Contact Termination: Crimp, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 16, Pitch: 0.098" (2.50mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Latch Holder, Row Spacing: 0.157" (4.00mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled, Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 416 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
J21DF-16V-KX-L J21DF-16V-KX-L Виробник : JST Corporation ejfa-j2000.pdf Conn Housing RCP 16 POS 2.5mm Crimp ST Cable Mount Black Bag
Мінімальне замовлення: 202
J21DF-16V-KX-L Виробник : JST Sales America Inc. eJFA-J2000.pdf Description: CONN RCPT HSG 16POS 2.50MM
Features: Polarizing Key
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 16
Pitch: 0.098" (2.50mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Holder
Row Spacing: 0.157" (4.00mm)