JANSR2N5153U3 Microchip Technology
Виробник: Microchip Technology
Description: TRANS PNP 80V 2A U3
Packaging: Tray
Package / Case: 3-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 1.5V @ 500mA, 5A
Current - Collector Cutoff (Max): 1mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 70 @ 2.5A, 5V
Supplier Device Package: U3
Grade: Military
Current - Collector (Ic) (Max): 2 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 80 V
Qualification: MIL-PRF-19500/545
Написати відгук
Description: TRANS PNP 80V 2A U3, Packaging: Tray, Package / Case: 3-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: PNP, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 1.5V @ 500mA, 5A, Current - Collector Cutoff (Max): 1mA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 70 @ 2.5A, 5V, Supplier Device Package: U3, Grade: Military, Current - Collector (Ic) (Max): 2 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 80 V, Qualification: MIL-PRF-19500/545.
Інші пропозиції JANSR2N5153U3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
JANSR2N5153U3 Виробник : Microchip / Microsemi 2N5151_2N5153_LDS_0131_MIL_PRF_19500_545.pdf Bipolar Transistors - BJT 80V 2A 1W PNP Low Profile CER RH Power BJT SMT