JANTX2N5153U3
JANTX2N5153U3 Microchip Technology
8945-lds-0132-pdf.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TRANS PNP 80V 2A U3
Packaging: Bulk
Package / Case: 3-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 1.5V @ 500mA, 5A
Current - Collector Cutoff (Max): 1mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 70 @ 2.5A, 5V
Supplier Device Package: U3
Grade: Military
Current - Collector (Ic) (Max): 2 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 80 V
Power - Max: 1.16 W
Qualification: MIL-PRF-19500/545
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS PNP 80V 2A U3, Packaging: Bulk, Package / Case: 3-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: PNP, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 1.5V @ 500mA, 5A, Current - Collector Cutoff (Max): 1mA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 70 @ 2.5A, 5V, Supplier Device Package: U3, Grade: Military, Current - Collector (Ic) (Max): 2 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 80 V, Power - Max: 1.16 W, Qualification: MIL-PRF-19500/545.
Інші пропозиції JANTX2N5153U3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
JANTX2N5153U3 Виробник : Microchip / Microsemi 2N5151_2N5153_LDS_0131_MIL_PRF_19500_545.pdf Bipolar Transistors - BJT 80V 2A 1W PNP Low Profile CER Power BJT SMT