JANTXV2N5237S
JANTXV2N5237S Microchip Technology
8815-lds-0014-pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TRANS NPN 120V 10A TO39
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
Mounting Type: Through Hole
Transistor Type: NPN
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 2.5V @ 1A, 10A
Current - Collector Cutoff (Max): 10µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 5A, 5V
Supplier Device Package: TO-39 (TO-205AD)
Grade: Military
Current - Collector (Ic) (Max): 10 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 120 V
Power - Max: 1 W
Qualification: MIL-PRF-19500/394
Написати відгук
Description: TRANS NPN 120V 10A TO39, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-205AD, TO-39-3 Metal Can, Mounting Type: Through Hole, Transistor Type: NPN, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 2.5V @ 1A, 10A, Current - Collector Cutoff (Max): 10µA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 5A, 5V, Supplier Device Package: TO-39 (TO-205AD), Grade: Military, Current - Collector (Ic) (Max): 10 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 120 V, Power - Max: 1 W, Qualification: MIL-PRF-19500/394.
Інші пропозиції JANTXV2N5237S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
JANTXV2N5237S Виробник : Microchip / Microsemi 8815-lds-0014-pdf Bipolar Transistors - BJT 120 V Power BJT