JC10-000-103N
JC10-000-103N Nidec Components
jc10.pdf
Виробник: Nidec Components
Potentiometers 324 degree electrical angle, .125 W, 10 kOhm resistance, sensing single turn conductive plastic, 2% linearity, 10mm diameter, wirewrap leads
на замовлення 102 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 1/8W PLASTIC LINEAR, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±20%, Features: Long Life, Temperature Coefficient: ±400ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M6 x 0.75, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.118" (3.00mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: Continuous, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
JC10-000-103N JC10-000-103N Виробник : Nidec Components Corporation jc10.pdf Description: POT 10K OHM 1/8W PLASTIC LINEAR
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±20%
Features: Long Life
Temperature Coefficient: ±400ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M6 x 0.75
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.118" (3.00mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: Continuous
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
на замовлення 164 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
JC10-000-103N JC10-000-103N Виробник : Nidec Copal jc10-1842759.pdf Potentiometers 324 degree electrical angle, .125 W, 10 kOhm resistance, sensing single turn conductive plastic, 2% linearity, 10mm diameter, wirewrap leads