JC10-000-502N
JC10-000-502N Nidec Components Corporation
jc10.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: POT 5K OHM 1/8W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 5k
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±20%
Features: Long Life
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±400ppm/°C
Bushing Thread: M6 x 0.75
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.118" (3.00mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: Continuous
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
на замовлення 4857 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: POT 5K OHM 1/8W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 5k, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±20%, Features: Long Life, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±400ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M6 x 0.75, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.118" (3.00mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: Continuous, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
JC10-000-502N Виробник : Nidec Components jc10.pdf Potentiometers 324 degree electrical angle, .125 W, 5 kOhm resistance, sensing single turn conductive plastic, 2% linearity, 10mm diameter, wirewrap leads
на замовлення 190 шт:
Кількість Ціна
JC10-000-502N Виробник : Nidec Copal jc10-1842759.pdf Potentiometers 324 degree electrical angle, .125 W, 5 kOhm resistance, sensing single turn conductive plastic, 2% linearity, 10mm diameter, wirewrap leads