JR16JK-10S
JR16JK-10S Hirose Connector
JR16JK_10S_CL0114_0544_0_00_2DDrawing_0001173571-1618591.pdf
Виробник: Hirose Connector
Standard Circular Connector 10P STRT JACK SCKT ALUMINUM CON SCRW LK
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN JACK FMALE 10P SOLDER CUP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Connector Type: Jack, Female Sockets, Color: Silver, Voltage Rating: 250VAC, 350VDC, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 16, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.453" (11.51mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Інші пропозиції JR16JK-10S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
JR16JK-10S JR16JK-10S Виробник : Hirose doc_1808211028175.pdf Conn Circular SKT 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port Bag
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp
Connector Type: Jack, Female Sockets
Color: Silver
Voltage Rating: 250VAC, 350VDC
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 16
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.453" (11.51mm)