JWM11BC2A-H NKK Switches
JW.pdf
Виробник: NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 10A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Concave (Curved)
Approval Agency: CSA, UL, VDE
Ingress Protection: Dust Proof
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 24.00mm x 15.40mm
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: O -
Voltage Rating - AC: 125 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER SPST 10A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 10A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Concave (Curved), Approval Agency: CSA, UL, VDE, Ingress Protection: Dust Proof, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 24.00mm x 15.40mm, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: O -, Voltage Rating - AC: 125 V.