K7805T-500R3 MORNSUN - EOL
K7805T-500R3.html
Виробник: MORNSUN - EOL
Switching Regulator, 500mA, Vin 6.5?36V, Vout 5V, EFF 84/90% Replacement for: AMSRL-7805JZ K7805T-500R3 DC K7805t-500r3
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 2 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 2.5W, Features: Remote On/Off, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-SMD Module, 8 Leads, Size / Dimension: 0.60" L x 0.33" W x 0.32" H (15.2mm x 8.5mm x 8.3mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 6.5V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 2.5 W, Number of Outputs: 1.
Інші пропозиції K7805T-500R3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
K7805T-500R3 K7805T-500R3 Виробник : Mornsun America, LLC K7805T-500R3.html Description: DC DC CONVERTER 5V 2.5W
Features: Remote On/Off, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-SMD Module, 8 Leads
Size / Dimension: 0.60" L x 0.33" W x 0.32" H (15.2mm x 8.5mm x 8.3mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 6.5V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 2.5 W