Продукція > KYOCERA AVX > KAF21BR72A222KT
KAF21BR72A222KT
KAF21BR72A222KT KYOCERA AVX
KAF_Series_FLEXITERM_Auto.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 2200PF 100V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 2200 pF
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 2.2nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Capacitor application: automobile electronics, Conform to the norm: AEC-Q200, Roll diameter max.: 180mm, Manufacturer series: KAF, Capacitors features: flexible terminations.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KAF21BR72A222KT KAF21BR72A222KT Виробник : KYOCERA AVX AutoMLCCKAF.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.2nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Capacitor application: automobile electronics
Conform to the norm: AEC-Q200
Roll diameter max.: 180mm
Manufacturer series: KAF
Capacitors features: flexible terminations
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 42
KAF21BR72A222KT KAF21BR72A222KT Виробник : KYOCERA AVX KAF_Series_FLEXITERM_Auto.pdf Description: CAP CER 2200PF 100V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 2200 pF