Продукція > KYOCERA AVX > KAM05AR71H102KH
KAM05AR71H102KH
KAM05AR71H102KH KYOCERA AVX
AutoMLCCKAM.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Capacitance: 1000 pF
на замовлення 109000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Capacitance: 1000 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KAM05AR71H102KH KAM05AR71H102KH Виробник : KYOCERA AVX AutoMLCCKAM.pdf Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 1000 pF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
KAM05AR71H102KH KAM05AR71H102KH Виробник : KYOCERA AVX AutoMLCCKAM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0402; 180mm
Manufacturer series: KAM
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Dielectric: X7R
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 1nF
Roll diameter max.: 180mm
Operating voltage: 50V
Tolerance: ±10%