Продукція > KYOCERA AVX > KAM05FR71H104KH
KAM05FR71H104KH
KAM05FR71H104KH KYOCERA AVX
AutoMLCCKAM.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.1uF X7R 0402 10% AEC-Q200
на замовлення 22223 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 29
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 50VDC; X7R; ±10%; SMD; 0402; 1x0.5mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 0.1µF, Operating voltage: 50V DC, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: KAM, Kind of capacitor: MLCC, Body dimensions: 1x0.5mm, Conform to the norm: AEC-Q200.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KAM05FR71H104KH Виробник : KYOCERA AutoMLCCKAM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 50VDC; X7R; ±10%; SMD; 0402; 1x0.5mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 50V DC
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: KAM
Kind of capacitor: MLCC
Body dimensions: 1x0.5mm
Conform to the norm: AEC-Q200
Кількість Ціна
KAM05FR71H104KH KAM05FR71H104KH Виробник : KYOCERA AVX AutoMLCCKAM.pdf Description: 0402 50 V X7R 100NF +-10% A
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Capacitance: 0.1 µF
товару немає в наявності
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 0.1 µF