Продукція > KYOCERA AVX > KAM21BCG1H271JT
KAM21BCG1H271JT
KAM21BCG1H271JT KYOCERA AVX
AutoMLCCKAM.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 270PF 50V NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 270 pF
на замовлення 80000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 270pF; 50VDC; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0805, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 270pF, Operating voltage: 50V DC, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Kind of capacitor: MLCC, Conform to the norm: AEC-Q200, Body dimensions: 2x1.25mm, Manufacturer series: KAM.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KAM21BCG1H271JT KAM21BCG1H271JT Виробник : KYOCERA AVX AutoMLCCKAM.pdf Description: CAP CER 270PF 50V NP0 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 270 pF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
KAM21BCG1H271JT KAM21BCG1H271JT Виробник : KYOCERA AVX AutoMLCCKAM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 270pF C0G 0805 5 % AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 19
KAM21BCG1H271JT Виробник : KYOCERA AutoMLCCKAM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 270pF; 50VDC; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 270pF
Operating voltage: 50V DC
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Conform to the norm: AEC-Q200
Body dimensions: 2x1.25mm