Продукція > KYOCERA AVX > KAS21KR71E104KU
KAS21KR71E104KU
KAS21KR71E104KU KYOCERA AVX
KAS.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
на замовлення 1784 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KAS21KR71E104KU KAS21KR71E104KU Виробник : KYOCERA AVX KAS.pdf Description: CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
товару немає в наявності
KAS21KR71E104KU KAS21KR71E104KU Виробник : KYOCERA AVX KAS.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 25V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Capacitance: 0.1µF
Mounting: SMD
Operating voltage: 25V
Tolerance: ±10%
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Type of capacitor: ceramic
Manufacturer series: KAS
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X7R
Roll diameter max.: 180mm