KBU1002G T0
KBU1002G T0 Taiwan Semiconductor Corporation
KBU1001G%20SERIES_J2103.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 100V 10A KBU
Packaging: Tray
Package / Case: 4-SIP, KBU
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: KBU
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - Peak Reverse (Max): 100 V
Current - Average Rectified (Io): 10 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 100V 10A KBU, Packaging: Tray, Package / Case: 4-SIP, KBU, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: KBU, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - Peak Reverse (Max): 100 V, Current - Average Rectified (Io): 10 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V.
Інші пропозиції KBU1002G T0
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KBU1002G T0 KBU1002G T0 Виробник : Taiwan Semiconductor KBU1001G_SERIES_I1807-1918188.pdf Bridge Rectifiers 10A 100V Standard Br idge Rectifier