Продукція > KYOCERA AVX > KGF31GR72D104KU
KGF31GR72D104KU
KGF31GR72D104KU KYOCERA AVX
KGF.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 0.1 µF
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 0.1 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KGF31GR72D104KU KGF31GR72D104KU Виробник : KYOCERA AVX KGF.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .1UF 200V 10% 1206
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
KGF31GR72D104KU KGF31GR72D104KU Виробник : KYOCERA AVX KGF.pdf Description: CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 200V
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 0.1 µF
Мінімальне замовлення: 6
KGF31GR72D104KU KGF31GR72D104KU Виробник : KYOCERA AVX KGF.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 200V; X7R; ±10%; SMD; 1206; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 200V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: KGF
Roll diameter max.: 180mm