KUP-14A55-240
KUP-14A55-240 TE Connectivity / P&B
product-1393118-3.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity / P&B
General Purpose Relays 3P BRKT MT QC 240VAC
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - KUP-14A55-240 - RELAY, 3PDT, 240VAC, 32VDC, 10A, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Quick Connect, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Non Latching, Kontaktmaterial: Silver Cadmium Oxide, Kontaktstrom: 10A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 7.2kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 32VDC, Relaismontage: Panel Mount, Produktpalette: KUP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Spulenspannung: 240VAC, Kontaktkonfiguration: 3PDT, Kontaktspannung V AC: 240VAC, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (25-Jun-2020).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KUP-14A55-240 KUP-14A55-240 Виробник : TE Connectivity NG_DS_1308242_KUKUP_0811-712330.pdf General Purpose Relays 3P BRKT MT QC 240VAC
на замовлення 23 шт:
Кількість Ціна
KUP-14A55-240 KUP-14A55-240 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-1393118-3.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -45°C ~ 45°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: 3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2400VA
на замовлення 103 шт:
KUP-14A55-240 KUP-14A55-240 Виробник : POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY product-1393118-3.datasheet.pdf Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - KUP-14A55-240 - RELAY, 3PDT, 240VAC, 32VDC, 10A
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Quick Connect
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Cadmium Oxide
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 7.2kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 32VDC
Relaismontage: Panel Mount
Produktpalette: KUP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 240VAC
Kontaktkonfiguration: 3PDT
Kontaktspannung V AC: 240VAC