KX15-40K3D-E1000E JAE Electronics
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 40POS SMD GOLD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide, Solder Retention
Connector Type: Plug, Center Strip Contacts
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Pitch: 0.031" (0.80mm)
Height Above Board: 0.187" (4.75mm)
Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights: 5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 17mm
Number of Rows: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PLUG 40POS SMD GOLD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Solder Retention, Connector Type: Plug, Center Strip Contacts, Contact Finish: Gold, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 40, Pitch: 0.031" (0.80mm), Height Above Board: 0.187" (4.75mm), Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm), Mated Stacking Heights: 5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 17mm, Number of Rows: 2.
Інші пропозиції KX15-40K3D-E1000E
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
Board to Board & Mezzanine Connectors 40p SMT Plug PCB to PCB .8mm |
товару немає в наявності |
Board to Board & Mezzanine Connectors 40P 2R PLUG 0.8MM 0.5A 4.75MM HEIGHT |