L130-3590001400001
L130-3590001400001 Lumileds Holding B.V.
ds208-luxeon-3014-datasheet.pdf
Виробник: Lumileds Holding B.V.
LED Uni-Color White 3500K 90 2-Pin T/R
на замовлення 68000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED LUXEON WARM WHT 3500K 3014, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Color: White, Warm, Size / Dimension: 0.114" L x 0.055" W (2.90mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.1V, Current - Test: 60mA, Viewing Angle: 116°, Current - Max: 100mA, Supplier Device Package: 3014, Lumens/Watt @ Current - Test: 113 lm/W, Height - Seated (Max): 0.033" (0.83mm), CCT (K): 3500K, CRI (Color Rendering Index): 90, Flux @ 25°C, Current - Test: 21lm (Typ), Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
Color: White, Warm
Size / Dimension: 0.114" L x 0.055" W (2.90mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.1V
Current - Test: 60mA
Viewing Angle: 116°
Current - Max: 100mA
Supplier Device Package: 3014
Lumens/Watt @ Current - Test: 113 lm/W
Height - Seated (Max): 0.033" (0.83mm)
CCT (K): 3500K
CRI (Color Rendering Index): 90
Flux @ 25°C, Current - Test: 21lm (Typ)
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 158
Description: Power LED; white; 3500K; 19÷21lm; 120°; 60mA; 5.8÷6.6VDC; CRImin: 90
Case - mm: 3014
Operating voltage: 5.8...6.6V DC
Front: flat
Type of diode: power LED
Mounting: SMD
LED colour: white
Dimensions: 3.2x1.4x0.75mm
LED current: 60mA
Luminosity: 19...21lm
Min. colour rendering index: 90
Viewing angle: 120°
Colour temperature: 3500K
Мінімальне замовлення: 50
Packaging: Cut Tape (CT)
Color: White, Warm
Mounting Type: Surface Mount
Current - Test: 60mA
Viewing Angle: 116°
Current - Max: 100mA
Supplier Device Package: 3014
CCT (K): 3500K