Продукція > LUMILEDS > L130-5090001400001
L130-5090001400001
L130-5090001400001 Lumileds
DS208-luxeon-3014-datasheet.pdf
Виробник: Lumileds
Description: LED LUXEON COOL WHITE 5000K 3014
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Color: White, Cool
Size / Dimension: 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.1V
Current - Test: 60mA
Viewing Angle: 116°
Current - Max: 100mA
Supplier Device Package: 3014
Lumens/Watt @ Current - Test: 118 lm/W
Height - Seated (Max): 0.033" (0.83mm)
CCT (K): 5000K
CRI (Color Rendering Index): 90
Flux @ 25°C, Current - Test: 22lm (Typ)
Part Status: Active
на замовлення 51000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED LUXEON COOL WHITE 5000K 3014, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Color: White, Cool, Size / Dimension: 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.1V, Current - Test: 60mA, Viewing Angle: 116°, Current - Max: 100mA, Supplier Device Package: 3014, Lumens/Watt @ Current - Test: 118 lm/W, Height - Seated (Max): 0.033" (0.83mm), CCT (K): 5000K, CRI (Color Rendering Index): 90, Flux @ 25°C, Current - Test: 22lm (Typ), Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power LED; white; 5000K; 20÷24.5lm; 116°; 60mA; 2.8÷3.3VDC; SMD
Front: flat
Type of diode: power LED
Mounting: SMD
LED colour: white
Dimensions: 3x1.4x0.7mm
LED current: 60mA
Operating voltage: 2.8...3.3V DC
Luminosity: 20...24.5lm
Min. colour rendering index: 90
Viewing angle: 116°
Colour temperature: 5000K
Case - mm: 3014
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 56
Мінімальне замовлення: 36
Packaging: Cut Tape (CT)
Color: White, Cool
Mounting Type: Surface Mount
Current - Test: 60mA
Current - Max: 100mA
Supplier Device Package: 3014
CCT (K): 5000K