Продукція > STM > L4940D2T85-TR
L4940D2T85-TR STM
L4940xx%20Rev9.pdf
Виробник: STM
2003
на замовлення 1000 шт:
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 8.5V 1.5A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 17V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: D2PAK, Voltage - Output (Min/Fixed): 8.5V, Part Status: Obsolete, PSRR: 68dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.9V @ 1.5A, Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Current - Supply (Max): 50 mA.
Інші пропозиції L4940D2T85-TR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
L4940D2T85-TR L4940D2T85-TR Виробник : STMicroelectronics L4940xx%20Rev9.pdf Description: IC REG LINEAR 8.5V 1.5A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 17V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: D2PAK
Voltage - Output (Min/Fixed): 8.5V
Part Status: Obsolete
PSRR: 68dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.9V @ 1.5A
Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Current - Supply (Max): 50 mA