L4973D3.3-013TR
L4973D3.3-013TR STMicroelectronics
en.CD00000188.pdf
Виробник: STMicroelectronics
Description: IC REG BUCK ADJ/0.5V 3.5A 20SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: Adjustable (Fixed)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 100kHz ~ 300kHz
Voltage - Input (Max): 55V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 20-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 50V
Voltage - Input (Min): 8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.5V (3.3V)
Part Status: Active
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG BUCK ADJ/0.5V 3.5A 20SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Adjustable (Fixed), Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 100kHz ~ 300kHz, Voltage - Input (Max): 55V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 20-SO, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Output (Max): 50V, Voltage - Input (Min): 8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.5V (3.3V), Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
L4973D3.3-013TR L4973D3.3-013TR Виробник : STMicroelectronics l4973.pdf Conv DC-DC 8V to 55V Step Down Single-Out 0.5V to 50V 3.5A 20-Pin SO T/R
Кількість Ціна
Description: Driver; DC/DC converter; Uout: 0.5÷50VDC; 3.5A; SO20; SMD; Ch: 1
Type of integrated circuit: driver
Kind of integrated circuit: DC/DC converter
Output voltage: 0.5...50V DC
Output current: 3.5A
Case: SO20
Mounting: SMD
Frequency: 90...110kHz
Topology: buck
Number of channels: 1
Operating temperature: -40...125°C
Kind of package: reel; tape
Operating voltage: 8...55V DC
Efficiency: 85...90%
на замовлення 960 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 439 шт:
Мінімальне замовлення: 55
на замовлення 439 шт:
Мінімальне замовлення: 3
L4973D3.3-013TR L4973D3.3-013TR Виробник : STMicroelectronics en.CD00000188.pdf Description: IC REG BUCK ADJ/0.5V 3.5A 20SO
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3.5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 55V
Supplier Device Package: 20-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 50V
Voltage - Input (Min): 8V
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 2
L4973D3.3-013TR L4973D3.3-013TR Виробник : STMicroelectronics en.CD00000188.pdf Switching Voltage Regulators 3.3V 3.5A Step-Down
на замовлення 729 шт:
L4973D3.3-013TR Виробник : ST en.CD00000188.pdf 09+ IR