Продукція > OHMITE > L4T12FR015FER
L4T12FR015FER
L4T12FR015FER Ohmite
acl-l4t.pdf
Виробник: Ohmite
Description: RES 0.015 OHM 1% 1/2W 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.118" L x 0.063" W (3.00mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 4
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 15 MOhms