LAD-600DU
LAD-600DU MEAN WELL USA Inc.
search.aspx?prod=LAD-600
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 55.2V 600W
Power (Watts): 600W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.86" L x 4.88" W x 1.61" H (225.0mm x 124.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC, 240 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, UKCA
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 55.2V
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 7.87 A
на замовлення 4 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 55.2V 600W, Power (Watts): 600W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Box, Size / Dimension: 8.86" L x 4.88" W x 1.61" H (225.0mm x 124.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC, 240 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, UKCA, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 55.2V, Part Status: Active, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 7.87 A.
Інші пропозиції LAD-600DU
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LAD-600DU LAD-600DU Виробник : Mean-Well USA, Inc. lad-600-spec.pdf AC/DC Power Supply Dual-OUT 55.2V/55.2V 7.87A/3A 600.02W 23-Pin Carton