LAX 100-NP
LAX 100-NP LEM USA Inc.
Виробник: LEM USA Inc.
Description: CURRENT SENSOR HE/CL
Packaging: Tube
Package / Case: Module
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 0.5mA/A
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Current
Frequency: DC ~ 300kHz
Accuracy: ±0.91%
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: ±11.4V ~ 15.75V
Response Time: 0.2µs
Sensor Type: Hall Effect, Closed Loop
Linearity: ±0.1%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 62mA
Current - Sensing: 16.7A, 25A, 33.3A, 50A, 100A (Selectable)
Part Status: Not For New Designs
Number of Channels: 1
на замовлення 435 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR HE/CL, Packaging: Tube, Package / Case: Module, Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 0.5mA/A, Mounting Type: Through Hole, Output: Ratiometric, Current, Frequency: DC ~ 300kHz, Accuracy: ±0.91%, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: ±11.4V ~ 15.75V, Response Time: 0.2µs, Sensor Type: Hall Effect, Closed Loop, Linearity: ±0.1%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 62mA, Current - Sensing: 16.7A, 25A, 33.3A, 50A, 100A (Selectable), Part Status: Not For New Designs, Number of Channels: 1.
Інші пропозиції LAX 100-NP
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LAX100-NP Виробник : LEM WL
на замовлення 31 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
LAX100-NP
Додати до обраних Обраний товар
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 3
товару немає в наявності
LAX 100-NP Виробник : LEM lax100-npe.pdf Датчик Холла для AC/DC, F = 300 кГц, Точн., % = 0,91, Iживл = 62 мА, Uживл, В = ±11,4...15,75, Тексп, °C = -40...+85, Чутл. = 0,5 мА/А, Iвим = 16,7 A, 25 A, 33.3 A, 50 A, 100 A, Час відгуку = 0,2 мкс,... Група товару: Датчики Корпус: DIP Од. вим: шт