Продукція > C&K > LCA10150S06PC
LCA10150S06PC C&K
lca.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 10A (AC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 47gf
Release Force: 5.000gf
Pretravel: 0.154" (3.9mm)
Differential Travel: 0.034" (0.86mm)
Overtravel: 0.024" (0.6mm)
Operating Position: 0.425" (10.8mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Toggle Switches, Description: Switch: toggle; Pos: 2; SPDT; ON-(ON); 10.1A/250VAC; Leads: for PCB, Switching method: ON-(ON), Mounting: THT, Contacts configuration: SPDT, Type of switch: toggle, Operating temperature: -40...125°C, Body dimensions: 19.8x6.4x10.6mm, Stable positions number: 1, Operating Force: 1.5N, Number of positions: 2, AC contacts rating @R: 10.1A / 250V AC, Mechanical durability: 300000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Contact material: copper, Leads: for PCB, Manufacturer series: LCA.
Інші пропозиції LCA10150S06PC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
LCA10150S06PC Виробник : C&K LCA10150S06PC.PDF Category: Toggle Switches
Description: Switch: toggle; Pos: 2; SPDT; ON-(ON); 10.1A/250VAC; Leads: for PCB
Switching method: ON-(ON)
Mounting: THT
Contacts configuration: SPDT
Type of switch: toggle
Operating temperature: -40...125°C
Body dimensions: 19.8x6.4x10.6mm
Stable positions number: 1
Operating Force: 1.5N
Number of positions: 2
AC contacts rating @R: 10.1A / 250V AC