LCM-40DA2
LCM-40DA2 MEAN WELL
LCM-40DA-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; DALI,DALI 2; 40W; 2÷100VDC; IP20
Operating temperature: -20...85°C
Application: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Body dimensions: 123.5x81.5x23mm
Output current: 0.35...1.05A
Number of outputs: 1
Output voltage: 2...100V DC
Power: 40W
Efficiency: 91%
Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC
Manufacturer series: LCM
Additional functions: active PFC; COLD START; push dimming
Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating modes: constant current
Communictions protocol: DALI; DALI 2
IP rating: IP20
Kind of power supply: LED
на замовлення 39 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; DALI,DALI 2; 40W; 2÷100VDC; IP20, Operating temperature: -20...85°C, Application: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Body dimensions: 123.5x81.5x23mm, Output current: 0.35...1.05A, Number of outputs: 1, Output voltage: 2...100V DC, Power: 40W, Efficiency: 91%, Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC, Manufacturer series: LCM, Additional functions: active PFC; COLD START; push dimming, Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating modes: constant current, Communictions protocol: DALI; DALI 2, IP rating: IP20, Kind of power supply: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LCM-40DA2 LCM-40DA2 Виробник : MEAN WELL 3212131.pdf Description: MEAN WELL - LCM-40DA2 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 42 W, 40 VDC, 1.05 A, Konstantstrom, 180 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 40VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.05A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 180V
Produktpalette: LCM-40DA
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 42W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LCM-40DA2 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LCM-40DA-spec.pdf Description: PWR SUPP, BATT & COND
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.86" L x 3.21" W x 0.91" H (123.5mm x 81.5mm x 23.0mm)
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, ENEC
Efficiency: 91%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Dimming: DALI
Voltage - Input (Min): 180VAC
Power (Watts): 42 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
на замовлення 2 шт:
на замовлення 18 шт:
Мінімальне замовлення: 4
LCM-40DA2 LCM-40DA2 Виробник : MEAN WELL LCM-40DA-SPEC.PDF AC/DC, 40W, Вхід: 180-295VAC/254-417VDC, Вихід: 350мА/2-100В, 500мА/2-80В, 600мА/2-67В, 700мА/2-57В, 900мА/2-45В, 1050мА/2-40В, розміри 123.5х81.5х23 мм, -30...+90 С, IP20, DALI2 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LCM-40DA2 LCM-40DA2 Виробник : MEAN WELL LCM-40DA-SPEC.PDF AC/DC, 40W, Вхід: 180-295VAC/254-417VDC, Вихід: 350мА/2-100В, 500мА/2-80В, 600мА/2-67В, 700мА/2-57В, 900мА/2-45В, 1050мА/2-40В, розміри 123.5х81.5х23 мм, -30...+90 С, IP20, DALI2 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт