LCM-60DA2
LCM-60DA2 MEAN WELL USA Inc.
LCM-60DA-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: PWR SUPP, BATT & COND
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.86" L x 3.21" W x 0.91" H (123.5mm x 81.5mm x 23.0mm)
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, ENEC
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: DALI
Voltage - Input (Min): 180VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
на замовлення 166 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; DALI,DALI 2; 60W; 2÷90VDC; IP20; LCM, Operating modes: constant current, Communictions protocol: DALI; DALI 2, IP rating: IP20, Application: LED, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Operating temperature: -20...85°C, Body dimensions: 123.5x81.5x23mm, Output current: 500mA...1.4A, Number of outputs: 1, Output voltage: 2...90V DC, Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC, Power: 60W, Efficiency: 92%, Manufacturer series: LCM, Additional functions: active PFC; COLD START; push dimming, Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Features: OTP, OVP, SCP
Type: Constant Current
Voltage - Input (Max): 295VAC
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: DALI
Voltage - Input (Min): 180VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
на замовлення 16 шт:
Кількість Ціна
LCM-60DA2 LCM-60DA2 Виробник : MEAN WELL LCM-60DA-SPEC.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 180-295VAC/254-417VDC, Вихід: 500мА/2-90В, 600мА/2-90В, 700мА/2-86В, 900мА/2-67В, 1050мА/2-57В, 1400мА/2-42В, розміри 123.5х81.5х23 мм, -30...+90 С, IP20, DALI2 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LCM-60DA2 LCM-60DA2 Виробник : MEAN WELL LCM-60DA-SPEC.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 180-295VAC/254-417VDC, Вихід: 500мА/2-90В, 600мА/2-90В, 700мА/2-86В, 900мА/2-67В, 1050мА/2-57В, 1400мА/2-42В, розміри 123.5х81.5х23 мм, -30...+90 С, IP20, DALI2 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LCM-60DA2 LCM-60DA2 Виробник : MEAN WELL LCM-60DA-spec.pdf Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; DALI,DALI 2; 60W; 2÷90VDC; IP20; LCM
Operating modes: constant current
Communictions protocol: DALI; DALI 2
IP rating: IP20
Application: LED
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -20...85°C
Body dimensions: 123.5x81.5x23mm
Output current: 500mA...1.4A
Output voltage: 2...90V DC
Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC
Power: 60W
Efficiency: 92%