LCM30008-T
LCM30008-T ARTESYN / Advanced Energy
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 18V 3000W
Packaging: Box
Power (Watts): 3000W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, PMBus™, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 11.12" L x 4.64" W x 2.50" H (282.5mm x 117.8mm x 63.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 128 ~ 370 VDC
Type: Front End
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cUL, TUV, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 18V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 166.7 A
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 18V 3000W, Packaging: Box, Power (Watts): 3000W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, PMBus™, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 11.12" L x 4.64" W x 2.50" H (282.5mm x 117.8mm x 63.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 128 ~ 370 VDC, Type: Front End, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cUL, TUV, UL, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 18V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 166.7 A.