Продукція > C&K > LCS012P00QDC
LCS012P00QDC C&K
Виробник: C&K
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 0.1A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 120°C
Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 203gf
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Release Force: 50gf
Pretravel: 0.047" (1.2mm)
Differential Travel: 0.008" (0.2mm)
Overtravel: 0.024" (0.6mm)
Operating Position: 0.331" (8.40mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 0.1A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 120°C, Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 203gf, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Release Force: 50gf, Pretravel: 0.047" (1.2mm), Differential Travel: 0.008" (0.2mm), Overtravel: 0.024" (0.6mm), Operating Position: 0.331" (8.40mm), Voltage Rating - AC: 125 V.