| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LD2981ABU33TR | Виробник : STMicroelectronics |
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT89-3Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: TO-243AA Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 100mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 150 µA Voltage - Input (Max): 16V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SOT-89-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V Part Status: Active PSRR: 63dB (1kHz) Voltage Dropout (Max): 0.375V @ 100mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 2.6 mA |
на замовлення 10000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R |
Description: STMICROELECTRONICS - LD2981ABU33TR - LDO-Festspannungsregler, 2.5V bis 16V, 180mV Dropout, 3.3V/100mAout, SOT-89-3tariffCode: 85423990 Ausgang: Fest rohsCompliant: YES Ausgangsspannung, min.: - IC-Montage: Oberflächenmontage Ausgangsspannung, max.: - hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES isCanonical: N IC-Gehäuse / Bauform: SOT-89 Nennausgangsspannung: 3.3V MSL: MSL 1 - unbegrenzt usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -40°C Eingangsspannung, max.: 16V euEccn: NLR Ausgangsstrom, max.: 100mA Polarität: Positiver Ausgang Eingangsspannung, min.: 2.5V Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: 3.3V 100mA LDO Voltage Regulators Ausgangsspannung, nom.: 3.3V productTraceability: No Ausgangsstrom, max.: 100mA Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 180mV Typische Dropout-Spannung bei Strom: 180mV Betriebstemperatur, max.: 125°C Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Category: LDO fixed voltage regulatorsDescription: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.3V; 0.1A; SOT89; SMD Type of integrated circuit: voltage regulator Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear Voltage drop: 0.18V Output voltage: 3.3V Output current: 0.1A Case: SOT89 Mounting: SMD Manufacturer series: LD2981 Kind of package: reel; tape Operating temperature: -40...125°C Tolerance: ±0.75% Number of channels: 1 Input voltage: 2.5...16V |
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT89-3Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-243AA Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 100mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 150 µA Voltage - Input (Max): 16V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SOT-89-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V Part Status: Active PSRR: 63dB (1kHz) Voltage Dropout (Max): 0.375V @ 100mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 2.6 mA |
LDO Voltage Regulators 3.3V 100mA Positive |
Description: STMICROELECTRONICS - LD2981ABU33TR - LDO-Festspannungsregler, 2.5V bis 16V, 180mV Dropout, 3.3V/100mAout, SOT-89-3tariffCode: 85423990 Ausgang: Fest rohsCompliant: YES Ausgangsspannung, min.: - IC-Montage: Oberflächenmontage Ausgangsspannung, max.: - hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES isCanonical: Y IC-Gehäuse / Bauform: SOT-89 Nennausgangsspannung: 3.3V MSL: MSL 1 - unbegrenzt usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -40°C Eingangsspannung, max.: 16V euEccn: NLR Ausgangsstrom, max.: 100mA Polarität: Positiver Ausgang Eingangsspannung, min.: 2.5V Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: 3.3V 100mA LDO Voltage Regulators Ausgangsspannung, nom.: 3.3V productTraceability: Yes-Date/Lot Code Ausgangsstrom, max.: 100mA Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 180mV Typische Dropout-Spannung bei Strom: 180mV Betriebstemperatur, max.: 125°C Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
| LD2981ABU33TR | Виробник : ST |
Positive Voltage Regulator, VLDO, 3.3V, 0.1A, 0.75%, 0.18V dropout, -40?125°C LD2981ABU33TR ST2981abu33trкількість в упаковці: 25 шт |
товару немає в наявності |
| LD2981ABU33TR | Виробник : STM |
REG LINEAR 3.3V 100MA SOT89-3 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт |