LDB-300LW
LDB-300LW MEAN WELL
LDB-L-spec.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 12W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 2÷40VDC; Iin: 530mA; IP67
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 2...40V DC
Output current: 0.3A
Mounting: cables
Manufacturer series: LDB-LW
Body dimensions: 31.8x20.3x12.2mm
Efficiency: 90%
Operating temperature: -40...71°C
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Converter features: PWM dimming
Number of outputs: 1
Application: LED
Operating modes: constant current
IP rating: IP67
Electrical connection: wires
Lead length: 0.1m
Input current: 530mA
Power: 12W
на замовлення 24 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 12W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 2÷40VDC; Iin: 530mA; IP67, Type of converter: DC/DC, Input voltage: 9...36V DC, Output voltage: 2...40V DC, Output current: 0.3A, Mounting: cables, Manufacturer series: LDB-LW, Body dimensions: 31.8x20.3x12.2mm, Efficiency: 90%, Operating temperature: -40...71°C, Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP, Converter features: PWM dimming, Number of outputs: 1, Application: LED, Operating modes: constant current, IP rating: IP67, Electrical connection: wires, Lead length: 0.1m, Input current: 530mA, Power: 12W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LDB-300LW LDB-300LW Виробник : MEAN WELL LDB_L_SPEC-1291864.pdf LED Power Supplies 9-36Vin 2-40Vout 300mA wire style
на замовлення 206 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LDB-300LW Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=LDB-L Description: MEAN WELL - LDB-300LW - LED-Treiber, 40 VDC, 300 mA, 9 VDC
tariffCode: 85044095
Ausgangsspannung, max.: 40VDC
Anwendungen für das Netzteil: -
Eingangsspannung, max.: 36VDC
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Ausgangsleistung, max.: -
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 300mA
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, min.: 9VDC
Produktpalette: LDB-L Series
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
LDB-300LW LDB-300LW Виробник : MEAN WELL USA Inc. LDB-L-spec.pdf Description: LED DRVR CC BCK-BST 2-40V 300MA
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OTP, SCP
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Voltage - Output: 2 ~ 40V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: Buck-Boost
Current - Output (Max): 300mA
Dimming: PWM
Voltage - Input (Min): 9V