LDDS-1000HW
LDDS-1000HW MEAN WELL
LDDS-H-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
LED Power Supplies 12-56Vin 2-45V1000mA CC Wire Remte on/off
на замовлення 51 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 45W; Uin: 12÷56VDC; Uout: 2÷45VDC; Iout: 1A; cables, Body dimensions: 47x12x7mm, Lead length: 50mm, Type of converter: DC/DC, Additional functions: disturbance filter; remote ON/OFF control, Manufacturer series: LDDS-H, Application: LED, Protection: over current OCP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Electrical connection: wires, Operating temperature: -40...55°C, Number of outputs: 1, Output current: 1A, Output voltage: 2...45V DC, Input voltage: 12...56V DC, Power: 45W, Efficiency: 96%, Switching frequency: 1MHz, Mounting: cables.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Features: Remote On/Off, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 1.85" L x 0.47" W x 0.28" H (47.0mm x 11.9mm x 7.1mm)
Voltage - Output: 2 ~ 45V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 56V
Approval Agency: CE, EAC
Efficiency: 96%
Topology: Buck
Current - Output (Max): 1A
Dimming: PWM
Voltage - Input (Min): 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 122 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LDDS-1000HW LDDS-1000HW Виробник : Mean-Well USA, Inc. ldds-h-spec.pdf DC/DC LED Power Supply 45W Single 6-Pin
на замовлення 3 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 25 шт:
Мінімальне замовлення: 11
на замовлення 3 шт:
LDDS-1000HW LDDS-1000HW Виробник : MEAN WELL LDDS-H-spec.pdf DC/DC для LED, Вхід: 12-56VDC, Вихід: 1000mA, 2…45VDC, -40...+55 C, wire style, remote ON/OFF control Група товару: DC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LDDS-1000HW LDDS-1000HW Виробник : MEAN WELL LDDS-H-spec.pdf DC/DC для LED, Вхід: 12-56VDC, Вихід: 1000mA, 2…45VDC, -40...+55 C, wire style, remote ON/OFF control Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LDDS-1000HW Виробник : MEAN WELL LDDS-H-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 45W; Uin: 12÷56VDC; Uout: 2÷45VDC; Iout: 1A; cables
Body dimensions: 47x12x7mm
Lead length: 50mm
Type of converter: DC/DC
Additional functions: disturbance filter; remote ON/OFF control
Manufacturer series: LDDS-H
Application: LED
Protection: over current OCP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Electrical connection: wires
Operating temperature: -40...55°C
Number of outputs: 1
Output current: 1A
Output voltage: 2...45V DC
Input voltage: 12...56V DC
Power: 45W
Efficiency: 96%
Switching frequency: 1MHz